Prostownice do włosów – jak je użytkować?

Prostownice włosów to od wielu lat najpopularniejsze urządzenia do stylizacji włosów wśród kobiet na całym świecie. Możliwość uzyskania lśniącej i gładkiej fryzury w zaledwie kilka minut kusi kobiety w każdym wieku.

Prostownice do włosów – jak bezpiecznie stylizować włosy?

Każda prostownica, nawet najlepszej firmy, działa za sprawą wysokiej temperatury. Częste stosowanie prostownicy do włosów sprawia, że włosy mogą stać się:

  • suche
  • łamliwe
  • pozbawione blasku
  • zacząć się rozdwajać

Dlatego też warto stosować kilka prostych rad, które ochronią nasze włosy podczas stosowania prostownicy do włosów.

Kilka prostych rad

Przede wszystkim wybierajmy prostownice z regulacją temperatury, którą możemy każdorazowo dostosować. Oznacza to, że zawsze wybierajmy najniższą możliwą temperaturę do stylizacji włosów.

Warto poświęcić trochę więcej czasu na prostowanie włosów, a wykonywać je pod wpływem niższej temperatury. Pamiętajmy także, aby prostownice do włosów stosować tylko i wyłącznie na wysuszone suszarką włosy. Pod żadnym pozorem nie stosujmy ich na mokre włosy, gdyż struktura włosów jest o wiele bardziej podatna na zniszczenia w przypadku wilgotnych kosmyków.

Środki do stylizacji włosów

Przy stosowaniu prostownic do włosów warto zaopatrzyć się w środki ochronne, które aplikujemy przed rozpoczęciem stylizacji. W drogeriach znajdziemy wiele preparatów, których zadaniem jest ochrona struktury włosa przed działaniem wysokiej temperatury. Preparaty te działają także wygładzająco na włosy, co powoduje, że skraca się czas stosowania prostownicy potrzebny do uzyskania pożądanych, gładkich włosów.

Pamiętajmy, że prostownice do włosów zawsze delikatnie będą przesuszać nasze włosy, dlatego stosujmy szampony i odżywki nawilżające. Dzięki temu nasze włosy nie będą tracić swojej kondycji i będą zawsze pięknie i lśniące.

Czy prostownice do włosów mogą mieć także inne zastosowanie?

Prostownice do włosów mogą służyć nie tylko do swojego klasycznego zastosowania, ale także idealnie sprawdzają się do…kręcenia włosów! Tak, nie jest to żart. Za pomocą prostownicy możemy wyczarować na swojej głowie delikatne, naturalne fale. Dodatkowo, prostownica posiada o wiele niższą temperaturę niż klasyczna lokówka do włosów, dzięki temu nie poddajemy włosów działaniu tak wysokiej temperatury. Warto spróbować tej metody do wykonywania loków – w internecie znajdziemy masę poradników, w jaki sposób zastosować prostownice do włosów właśnie do tego rodzaju stylizacji fryzur.

Prostownice do włosów warto używać, jeśli chcemy osiągnąć efekt idealnie prostych włosów. Stosując się do kilku prostych rad, mamy pewność, że będziemy cieszyć się pięknym wyglądem naszych fryzur.

Dodaj komentarz