Prostownica do włosów – zanim kupisz

Lśniące, miękkie w dotyku i proste włosy – to marzenie właścicielek kręconych lub falowanych włosów. Aby uzyskać ten efekt, będą potrzebowały prostownicy do włosów, jednak w sklepach urządzeń tego typu jest tak wiele, że nie wiadomo od razu, na co się zdecydować. Przed zakupem warto wiedzieć, na jakie parametry powinniśmy zwrócić uwagę przy wyborze tej jedynej.

Prostownica do włosów – na co zwrócić uwagę?

Kiedy już staniesz w sklepie przed stoiskiem z prostownicami do włosów, sprawdź niektóre z parametrów urządzeń, nad którymi się zastanawiasz. Będą to między innymi:

  • Wielkość płytek – jeżeli twoje włosy są krótkie i cienkie, zdecyduj się na prostownicę o mniejszych i węższych płytkach. Natomiast jeśli masz włosy gęste i długie płytki powinne być większe.
  • Materiał, z którego wykonano płytki – Możemy wybierać z płytek teflonowych, które chronią włosy przed wysoką temperaturą, jednak szybko się nagrzewają i tworzą się na nich gorące punkty, na których włosy mogą się uszkadzać. Są także płytki ceramiczne, które dodatkowo wygładzają włosy. Z kolei płytki tytanowe są najbardziej trwałe i radzą sobie z najbardziej odpornymi na prostowanie włosami. Na rynku dostępne są również twarde i odporne na uszkodzenia płytki lustrzane i diamentowe oraz płytki z tulimanami,  które pomagają zamknąć łuskę włosa, przez co włosy są bardziej lśniące.
  • Moc – od tego jaką moc ma dana prostownica, zależy jak szybko nagrzeje się ona do konkretnej temperatury.
  • Temperatura – jej zakres wynosi od 100 do 230 stopni. Jest to ważny parametr, ponieważ każdy rodzaj włosów potrzebuje innego zakresu temperatur. Kobiety o cienkich włosach powinny wybrać urządzenia od 100 do 170 stopni. Dodatkowo warto zdecydować się na prostownicę z termostatem, która nie przegrzeje się i nie zniszczy twoich włosów.
  • Funkcja jonizacji – dzięki specjalnej technologii urządzenia produkują ujemne jony, które chronią włosy przed elektryzowaniem się i dodatkowo je wygładzają,
  • Funkcja wytwarzania pary wodnej – dzięki tej funkcji nasze włosy są dodatkowo chronione przed przegrzeniem.
  • Funkcja wytwarzania ultradźwięków – jest to funkcja, która pozwala na maksymalne wygładzenie włosów.
  • Funkcja prostowania na mokro – to opcja przydatna dla pań, które zawsze gdzieś się spieszą. Dzięki tej funkcji nie musimy suszyć włosów do końca przed obawą, że zniszczą się przy prostowaniu.
  • Funkcja wydzielania kosmetyku – podczas prostowania prostownica zabezpiecza nasze włosy specjalnym kosmetykiem.
  • Budowa – szukajmy prostownicy z długim kablem i obrotowym kablem. Dodatkowo zwróć uwagę na to, czy będziesz używać jej raczej w domu czy na wyjazdach i pod tym kątem dobierz jej wielkość.

Dodaj komentarz