Popraw swój wzrok – Centrum Dobrego Widzenia

Człowiek oraz zdecydowana większość zwierząt posiada następujące zmysły i powiązane z nimi narządy, należą do nich między innymi:

 • wzrok – komórki zmysłowe zlokalizowane w siatkówce oka
 • słuch – komórki w uchu wewnętrznym
 • węch – komórki zmysłowe w jamie nosowej
 • smak – komórki smakowe znajdujące się na języku
 • zmysły somatyczne ( dotyk, nocycepcja, temperatury, równowagi, propriocepcja)

Każdy z narządów pełni bardzo ważną funkcję w życiu człowieka, lecz według badań najwięcej osób nie wyobraża sobie życia bez zmysłu wzroku.

Narząd zmysłu wzroku, czyli oko

Oko zaliczamy do jednego z najważniejszych zmysłów, ponieważ dostarcza ono najwięcej informacji z zewnątrz. Cały narząd wzroku, jakim jest oko otoczone jest aparatem ochronnym składającym się z powiek, brwi, rzęs oraz narządu łzowego. Dzięki temu z łatwością rozróżniamy kształty, rozmiary, kolory oraz jasność i ciemność. Oprócz tego oko wraz z aparatem ochronnym pozwala sprawnie rejestrować ruch otaczających obiektów i własnego ciała.

Wzrok to bardzo ważny zmysł, szczególnie dla małego dziecka. To za jego sprawą dziecko poznaje świat, przedmioty, osoby i zjawiska. Wzrok jest źródłem uzyskania informacji mających największy wpływ na rozwój dziecka.

Oprócz tego wzrok pozwala sprawnie się poruszać, ponieważ wiele czynności opiera się na mechanizmie koordynacji wzrokowo-ruchowej. Wzrok pełni funkcję kierującą i orientacyjną, dzięki niemu możemy swobodnie poruszać się po ulicach, szkołach, pracy i innych miejscach.

Gdzie zgłosić się z problemem pogarszania się wzorku?

Pogarszanie się wzroku zazwyczaj wnika z nieodpowiedniego dbania o oczy, uwarunkowań genetycznych lub postępującego wieku. Często mrużenie oczu, rozmazany obraz, a także trudność w odczytywaniu napisów z bliskiej odległości mogą świadczyć o spadku ostrości naszego widzenia. W przypadku tego typu problemów należy zgłosić się do gabinetu okulistycznego w celu wykonania badania wzroku. Oczy niezbadane i odpowiednio nieskorygowane mogą jeszcze gorzej się popsuć, wówczas wada jaką posiadamy może być już niemożliwa do usunięcia.

Centrum Dobrego Widzenia w Lublinie

Centrum Dobrego Widzenia to gabinet zajmujący się chorobami oczu i profesjonalnym doradztwem w dobrze soczewek kontaktowych. Swoim klientom oferuje diagnozę i nowoczesną terapię widzenia, zaopatrzenie optyczne pacjenta na miejscu, a także pomoc w rozwiązaniu innych problemów związanych ze wzrokiem.

W gabinecie Centrum Dobrego Widzenia otrzymasz profesjonalną pomoc i wykonasz między innymi:

 • terapię wzrokową
 • badania okulistyczne
 • badania optometryczne
 • badania diagnostyczne
 • badania przesiewowe
 • aplikację soczewek kontaktowych

Centrum dobrego Widzenia zatrudnia specjalistów optometrystów, optyków i okulistów, którzy sprawnie przeprowadzają badania, zajmują się okulistyką dziecięcą, doborem korekcji pryzmatycznej, okularów korekcyjnych i soczewek kontaktowych, leczeniem zeza i rehabilitacją wzrokową.

Gabinet Centrum Dobrego Widzenia pracuje zgodnie ze standardami określonymi przez: Polskie Towarzystwo Okulistyczne, Polskie Towarzystwo Optometrii i Optyki oraz Polskie Towarzystwo Soczewek Kontaktowych.

Dodaj komentarz