Jaki ręcznik pływacki jest najlepszy? – różne rodzaje i ich wady i zalety

Różnego rodzaju elementy dodatkowe przeznaczone dla sportowców mają nierzadko ogromne znaczenie dla ich samopoczucia czy też osiągnięć. Zwyczajne z pozoru ręczniki dla pływaków spełniają oczywiście bardzo ważną funkcję osuszania, ale to właśnie od ich właściwości może zależeć dobre samopoczucie pływaka czy też jego komfort. Stąd też wybór odpowiedniego ręcznika, który posiada liczne zalety jest bardzo ważnym aspektem. Przyjrzyjmy się zatem różnym rodzajom ręczników i przybliżmy ich właściwości.

Rodzaje ręczników dla pływaków

ręczniki na basen
W sklepach z asortymentem sportowym znaleźć można bardzo wiele różnego rodzaju ręczników dla pływaków. Wykonane są one zarówno z innych typów materiałów jak też charakteryzują się innymi właściwościami. Stąd też podczas zakupów ręczników wybór może nie być taki oczywisty. Jakie modele są dostępne w sklepach? Otóż są to między innymi ręczniki wykonane z mikrofibry, która charakteryzuje się świetną jakością i doskonałymi właściwościami. Dodatkowo do wyboru są także ręczniki bawełniane oraz bambusowe. Te trzy rodzaje ręczników są najczęściej spotykane w sklepach. Ich właściwości są inne, a chodzi tu przede wszystkim o możliwość wchłaniania wody. Podstawowe ręczniki dla pływaków wykonane z bawełny są przyjemne dla skóry i świetnie wchłaniają wodę. Jeszcze ciekawsze są modele bambusowe, które to posiadają dodatkowo właściwości antygrzybiczne oraz antybakteryjne. Idealnie nadają się one zarówno na basen zamknięty jak też na plażę. Jeszcze ciekawsze są ręczniki wykonane ze specjalnej mikrofibry, które przez niektórych uznawane są za najlepsze ręczniki dla pływaków. Wszystko to zawdzięczać mogą właściwościom mikrofibry, a chodzi tu przede wszystkim o świetne wchłanianie wody oraz jednoczesne szybkie schnięcie całego ręcznika. Jest to dosyć atrakcyjne rozwiązanie, które pozwala cieszyć się pełnym komfortem oraz wygodą.

Jakie aspekty są najważniejsze podczas wyboru ręcznika?

Kupując ręcznik na basen czy też plażę zazwyczaj zwracamy uwagę na jego wielkość czy kolor. Jeżeli jedynie rekreacyjnie uprawiamy taki sport, a nasze wizyty na basenie są rzadkie to z pewnością nie będziemy narzekać na nasz wybór. Jeżeli jednak jesteśmy miłośnikami wody i nazywać możemy się pływakami ręcznik powinien reprezentować o wiele więcej. Do najważniejszych czynników należy tu jego chłonność czyli stopień chłonięcia wody. Takim ręcznikiem powinniśmy szybko wytrzeć się do sucha, a co więcej sam ręcznik nie powinien być długo wilgotny. Stąd też najlepiej jest stawiać na specjalne modele ręczników dla pływaków, które są stworzone właśnie dla takich sportowców.

Dodaj komentarz