Jak wyszczuplić brzuch w 8 tygodni?

Zastanawiasz się, jak wyszczuplić brzuch w trybie last minute? Jednym z takich sposobów jest zabieg Schwarzy, którego działanie opiera się na bezpiecznej stymulacji elektromagnetycznej mięśni. Efekty są podobne do tych, które możemy osiągnąć podczas treningu, ale dużo szybsze i wyraźniejsze. Zobacz, jak wygląda wyszczuplanie brzucha metodą Schwarzy.

Wyszczuplanie brzucha bez ćwiczeń i diety – czy to możliwe?

Aktywność fizyczna i zdrowa dieta to podstawa szczupłej i zgrabnej sylwetki. Często jednak to za mało, żeby osiągnąć spektakularne rezultaty. Jeżeli marzysz o płaskim i wyrzeźbionym brzuchu uzyskanym w stosunkowo krótkim czasie, oprócz zdrowego stylu życia możesz zastosować też zabieg wyszczuplający.

Warto wiedzieć, że zabiegi wyszczuplające brzuch działają najlepiej, gdy wykonywane są u osób o prawidłowej masie ciała lub nieznacznej nadwadze, które są aktywne fizycznie, odżywiają się prawidłowo, piją dużo wody i przestrzegają innych, ogólnie przyjętych zasad zdrowego stylu życia. To ważne zarówno przed, w trakcie, jak i po zakończeniu wyszczuplania brzucha w gabinecie kosmetologicznym.

Schwarzy – nieinwazyjny zabieg wyszczuplający brzuch

Schwarzy to nowoczesny zabieg wyszczuplający brzuch dostępny m.in. w warszawskiej Klinice Miracki. Stosuje się go również na inne partie ciała. Skutecznie redukuje tkankę tłuszczową poprzez stymulację nerwowo-mięśniową. Zabieg polega na przyłożeniu do ciała specjalnych padów, emitujących skoncentrowaną energię elektromagnetyczną, która trafia bezpośrednio do tkanki mięśniowej. Technologia Schwarzy pracuje w trzech trybach:

  • aerobowym,
  • podkreślania mięśni,
  • wzmacniania mięśni.

Stymulator elektromagnetyczny generuje impulsy niezależne od funkcji mózgu, z tak szybką częstotliwością, że nie pozwala na fazę relaksacji. Urządzenie powoduje skurcze zarówno płytkich mięśni (znajdujących się tuż pod powierzchnią skóry), jak i głębokich, trudno dostępnych dla tradycyjnych ćwiczeń. Zaangażowane są więc wszystkie mięśnie: proste, skośne (tworzące linię talii) oraz poprzeczne. Te ostatnie to najgłębsze mięśnie brzucha, niezbędne do stabilizacji, zwłaszcza okolicy lędźwiowej.

Wyszczuplanie brzucha urządzeniem Schwarzy trwa około 30 minut. Jest bezpieczne i komfortowe, dzięki systemowi chłodzenia oraz brakowi interakcji skórno-naskórkowej z polami elektromagnetycznymi. Ewentualny dyskomfort może być spowodowany stymulacją mięśni, ale nie jest to ból, więc zabieg nie wymaga znieczulenia.

Schwarzy to doskonałe rozwiązanie zarówno jako samodzielny zabieg redukcji tkanki tłuszczowej z brzucha, jak i część wyszczuplająco-ujędrniającej terapii połączonej z innymi zabiegami medycyny estetycznej, np. Onda czy endermologia.

Redukcja tłuszczu z brzucha i podkreślenie mięśni

Półgodzinny zabieg wyszczuplający brzuch przy pomocy urządzenia Schwarzy można porównać do aktywności wykonanej podczas robienia około 800 brzuszków. Stymulacja mięśni jest więc dużo silniejsza niż ta, którą możemy uzyskać poprzez aktywność fizyczną. Efekty wyszczuplania brzucha są też szybsze i wyraźniejsze.

Poddając się zabiegowi Schwarzy, możemy oczekiwać następujących rezultatów:

  • wzrost napięcia i wzmocnienie mięśni,
  • redukcja tkanki tłuszczowej z brzucha,
  • wyrzeźbienie mięśni brzucha,
  • ujędrnienie skóry,
  • modelowanie sylwetki.

Pierwsze zmiany w wyglądzie brzucha widoczne są już po pierwszym zabiegu, natomiast optymalne rezultaty pojawiają się po około 8 zabiegach wykonywanych 2 razy w tygodniu. Najlepsze efekty obserwuje się przez 2–4 tygodnie po ostatniej sesji. Ze względu na niską inwazyjność zabieg można systematycznie powtarzać, aby podtrzymać rezultaty.

Regularne korzystanie z zabiegów wyszczuplający na brzuch w rodzaju Schwarzy zmniejsza ryzyko wystąpienia otyłości brzusznej, która jest bardzo niekorzystna dla zdrowia. Warto jednak pamiętać, że powinien być to tylko dodatek do zdrowego stylu życia. Kluczem do szczupłego brzucha jest zbilansowana dieta oraz aktywność fizyczna.

W razie innych pytań zapraszamy do kontaktu ze specjalistami z Kliniki Miracki w Warszawie.

Dodaj komentarz