Farby do włosów – co i jak?

Farby do włosów znajdziemy obecnie w każdej mniejszej czy większej drogerii. Nie ma co się dziwić – kobiety od zawsze uwielbiały zmieniać kolor swoich włosów, a obecnie jest to jeden z najłatwiejszych sposobów na wprowadzenie zmian w swoim wyglądzie. Farby do włosów kuszą coraz częściej niespotykanymi kolorami, które w krótką chwile mogą znaleźć się na naszych włosach zupełnie zmieniając nasze oblicze. Nie trzeba już udawać się do fryzjera, by w kilka minut z blondynki przemienić się w brunetkę, a z rudej w ciemnowłosą piękność.

Farby do włosów – z amoniakiem czy bez?

Na rynku coraz częściej pojawiają się farby do włosów bez amoniaku. Kiedyś sądzono, że tylko farba z amoniakiem jest w stanie pokryć odpowiednio siwe włosy. Jednak obecnie coraz więcej firm kosmetycznych stosuje innowacyjne metody przy tworzeniu farb, dzięki którym udaje się uniknąć w ich składzie najbardziej niebezpiecznego składnika, czyli amoniaku.

Jeśli regularnie farbujemy włosy, starajmy się sięgać po farby do włosów bez amoniaku. Z pewnością kondycja naszych włosów będzie o wiele lepsza. Nie bójmy się też, że kolor będzie z tego powodu utrzymywał się gorzej – trwałość farb z amoniakiem i bez tego składnika jest obecnie porównywalna.

Wybór farby do włosów

Wybierając farby do włosów, nie kierujmy się tylko i wyłącznie kolorem. Pamiętajmy, żeby wybierać farby do włosów ze sprawdzonych źródeł, produkcji firm, które posiadają wszelkie certyfikaty i normy bezpieczeństwa. Warto także sięgać po farby do włosów, które w swoim składzie mają składniki nawilżające i regenerujące włosy. Proces farbowania włosów nigdy nie jest obojętny dla kondycji włosów, dlatego starajmy się nawilżać je i chronić już podczas tego procesu.

Pamiętajmy także o stosowaniu szamponów i odżywek do włosów, których zadaniem jest ochrona koloru naszych włosów. Dzięki temu dłużej będziemy cieszyć się pięknym i intensywnym kolorem naszych włosów.

Naturalne farby do włosów

W aptekach czy sklepach zielarskich coraz częściej możemy znaleźć farby do włosów określane jako naturalne. Zawierają one o wiele mniej konserwantów i chemicznych składników niż farby drogeryjne. Jest to świetna alternatywa dla alergików czy osób, które z różnych względów nie tolerują typowych farb do włosów.

Gama kolorów jest co prawda mniejsza niż w przypadku farb tradycyjnych, jednak zwolenniczki naturalnych kolorów włosów na pewno znajdą coś dla siebie. Farby te nie posiadają też nieprzyjemnego zapachu, który wiele osób drażni, mogą być też bezpiecznie stosowane przez kobiety w ciąży bez obaw o zdrowie malucha.

Dodaj komentarz