Dieta oczyszczająca 3 dniowa – co musisz o niej wiedzieć?

Nieprzyjemne uczucie ciężkości i wzdęcia towarzyszące każdego dnia mogą skutecznie uprzykrzyć życie. Czy trzeba się z nimi godzić? Na szczęście nie! Z pomocą przyjdzie dieta oczyszczająca 3-dniowa, inaczej określana mianem diety sokowej, której dobroczynne efekty pozytywnie zaskoczą nawet największego sceptyka. Na czym polega jej stosowanie? Jakie są efekty jej działania? Kto może z niej skorzystać?

Dieta oczyszczająca 3-dniowa – o co w tym chodzi?

Jak sama nazwa wskazuje, dieta oczyszczająca 3-dniowa polega na tym, aby przez trzy dni kuracji oczyszczać organizm ze złogów oraz toksyn i przywrócić mu naturalną równowagę. Jest bardzo restrykcyjna, w związku z tym nie powinny na nią przechodzić kobiety spodziewające się dziecka, matki karmiące piersią, osoby w podeszłym wieku, a także te, które cierpią z powodu zaburzeń układu pokarmowego.

Jakie są jej efekty?

Ten element wzbudza zwykle najwięcej zainteresowania. Generalnie, podstawowym założeniem diety oczyszczającej 3-dniowej jest oczyszczenie jelit ze szkodliwych substancji. Codzienna dieta wielu osób jest uboga w błonnik pokarmowy, za to obfituje w duże ilości produktów przetworzonych, niezdrowych, które przyczyniają się do tworzenia złogów kałowych. Co one oznaczają? Mianowicie fakt, że blokują i zwężają światło w jelitach, co skutkuje zaburzeniami ze strony układu pokarmowego i zaleganiem resztek pochodzących z procesów przemiany materii. Dla kogo zatem jest polecana? W zasadzie każdy, kto chce oczyścić swój organizm może sięgnąć po dietę oczyszczającą 3-dniową. Niemniej jednak, w szczególności kierowana jest do osób skarżących się na częste dolegliwości bólowe głowy i migreny, ogólne przemęczenie, gorsze samopoczucie, zaparcia lub biegunki, a także problemy skórne w postaci wyprysków lub zmian trądzikowych. Do jej zastosowania powinny skłonić również takie czynniki, jak przewlekły stres, niezdrowy tryb życia, kłopoty ze snem, nawracające infekcje, nieprzyjemny zapach z ust i nalot na języku czy uczucie ciężkości.

Pamiętaj o przygotowaniu swojego organizmu!

Kiedy dieta oczyszczająca 3-dniowa powinna być rozpoczęta? Zaleca się, aby miała ona miejsce w weekend, czyli wtedy, kiedy mamy kilka dni wolnego i nie musimy wykonywać żadnych forsujących zajęć. Organizm będzie miał wtedy czas na odpoczynek i regenerację. Równie ważna jest zmiana nawyków żywieniowych po przeprowadzeniu kuracji. Odstawienie wysoko przetworzonej żywności i zmiana stylu życia podtrzyma dobroczynne efekty kuracji, zapewniając każdemu dobre samopoczucie.

Dodaj komentarz