Dieta bez glutenu i nabiału – jakie produkty należy wyeliminować z codziennego menu?

Po chlebie, mleku, a nawet sosie sojowym dopadają Cię rewolucje żołądkowe? To znak, że czas rozważyć dietę bez glutenu i nabiału. To właśnie jej poświęciliśmy ten artykuł, sprawdzając, kto powinien na nią przejść i jakie produkty należy wyeliminować z codziennego menu.

Dieta bez glutenu i nabiału – dla kogo?

Dieta bez glutenu i nabiału jest przede wszystkim przeznaczona dla osób, które nie tolerują białka występującego w pszenicy i jej odmianach oraz laktozy (cukru mlecznego) lub kazeiny (białka z mleka). Każdy z wymienionych składników może powodować nieprzyjemne reakcje alergiczne, objawiające się na przykład biegunkami, wzdęciami, przelewaniem w brzuchu i jego bólem, a nawet problemami ze skórą.

Bez obaw dietę bez glutenu i nabiału mogą wybierać również osoby, które chcą zrzucić nadprogramowe kilogramy lub utrzymać optymalną masę ciała, a także takie, którym po prostu zależy na zmianie nawyków żywieniowych.

Jakie produkty należy wyeliminować z diety bez glutenu i nabiału?

Dieta bez glutenu i nabiału oznacza niemałą rewolucję w kuchni i na talerzu. Jakie produkty należy wyeliminować z codziennego menu? Gluten znajdziesz oczywiście w pszenicy i jej różnorodnych odmianach, ale nie tylko. Od teraz należy unikać produktów zbożowych pod każdą postacią – mąki, pieczywa i makaronów z jęczmienia, orkiszu oraz owsa. Z kolei w przypadku nabiału z Twojej lodówki muszą zniknąć jogurty, sery, mleka, śmietany, twarogi, kefiry i maślanki.

Na tym jednak nie koniec! Oprócz oczywistych produktów zawierających gluten i kazeinę w sklepach spożywczych czekają na Ciebie artykuły spożywcze, które pozornie wydają się bezpieczne. Mowa na przykład o słodyczach i przekąskach, wyrobach garmażeryjnych, kawach, kaszkach czy gotowych sosach. Właśnie dlatego czytanie etykiet jest tak ważne!

A może pudełkowa dieta bez glutenu i nabiału?

Przechodząc na dietę bez glutenu i nabiału, wcale nie musisz samodzielnie opracowywać codziennego menu i czytać etykiety każdego produktu spożywczego na zakupach. Zamiast tego możesz zamówić pudełka dostępne na przykład tutaj. Z pomocą cateringu dietetycznego nie tylko zadbasz o swoje zdrowie i wyeliminujesz z codziennej diety jedzenie, które Ci szkodzi, ale także oszczędzisz czas i odkryjesz nowe smaki bez glutenu i nabiału!

Dieta bez glutenu i nabiału jest dostępna w 5 kalorycznościach oraz obejmuje 5 posiłków: śniadanie, drugie śniadanie, obiad, podwieczorek i kolację. A co znajdziesz w pudełkach? Japońskie placki warzywne okonomiyaki z sosem chilli, tartę szpinakową, zupę krem z rabarbaru i truskawek oraz wiele innych dań w wersji bezglutenowej i beznabiałowej. Smacznego!

Dodaj komentarz