Czy warto zainwestować w depilator laserowy?

Depilacja dla wielu kobiet stanowi prawdziwe utrapienie. Włoski odrastają już kolejnego dnia i często wrastając się, tworzą niezwykle bolesne rany. Niektóre dziewczyny, które borykają się z problemem wrażliwej skóry, czują swędzenie, które pojawia się w przypadku ubrania obcisłych spodni lub rajstop. Metoda depilacji maszynką powoli odchodzi w zapomnienie. Plastry do depilacji i depilator sprawiają potworny ból, który w niektórych przypadkach jest nie do wytrzymania. Jakie zalety ma więc stosowanie depilatora laserowego? Czy jest on wart swojej ceny?

Czym jest depilator laserowy?

Jest to urządzenie, które za pomocą specjalnych promieni, pozbywa się włosków wraz z cebulką, dzięki czemu zabieg jest bezbolesny i długotrwały. Depilator działa więc łunami światła, które po wniknięciu wewnątrz włosa, doszczętnie uszkadza jego cebulkę. Światło dzięki przedostaniu się przez skórę pokonuje dalszą drogę do cebulki włosa. W celu uzyskania pełnej satysfakcji ze stosowania depilatora laserowego zaleca się cykliczne ponawianie depilacji.

Jak stosuje się depilator laserowy?

Jego stosowanie jest bardzo proste i nie wiąże się ze szczególnymi zdolnościami ani wymaganiami. Zabieg odbywa się na suchym miejscu, dlatego jego lokalizacja nie ma znaczenia. Zabieg może być wykonywany w dowolnym pomieszczeniu. Może być to łazienka, pokój lub każde inne miejsce. W zależności od miejsca zastosowania należy jedynie wybrać optymalną moc urządzenia, aby usuwanie włosków było efektowne. Od czego zależy moc? Przede wszystkim od miejsca, od koloru skóry oraz od grubości włosów. Depilator laserowy przykładamy do wybranego miejsca i przyciskamy włącznik. W tym momencie powinien paść ,,strzał”, który pozwoli na usunięcie owłosienia.

Czy wystarczy jeden zabieg?

Niestety nie. Każdy depilator laserowy ma ograniczoną ilość ,,strzałów”, jednak obecne urządzenia starczają nawet na 30 lat. Po pierwszym zabiegu możemy zauważyć, że niektóre miejsca nie zostały dokładnie wydepilowane, dlatego w  takim przypadku zalecane jest powtórzenie całej czynności. Jest to jednak bezbolesne i wygodne.

Czy warto zainwestować w depilator laserowy?

Jest to z pewnością wydatek wart swojej ceny. Dzięki temu żadna kobieta nie będzie miała już problemu z bolesną formą depilacji ani z problematycznymi, odrastającymi włoskami. Ceny depilatorów laserowych wahają się w granicach 700-3000 zł. Wszystko zależy od marki oraz od maksymalnych osiągnięć danego urządzenia. W warunkach domowych świetnie sprawdzą się jednak również tanie propozycje.

Dodaj komentarz