Do czego służy ziemia okrzemkowa?

Ziemia okrzemkowa jest znana także pod nazwą ziemia diatomowa lub diatomit. Jest to  mineralna skała osadowa, która występuje w naturze. Ziemia okrzemkowa to przede wszystkim skamieniałe szczątki z pancerzyków okrzemek(co tłumaczy jej nazwę), które sprawiają, że zawiera ona 85% krzemionki będącej źródłem krzemu. ziemia ta zawiera także takie minerały jak

  • wapń,
  • sód,
  • magnez,
  • żelazo
  • i inne mikroelementy.

Ziemia ta dodatkowo posiada silne właściwości ścierające, co sprawia że świetnie nadaje się do peelingu ciała i twarzy. Jednocześnie jest to produkt stosowany przede wszystkim do oczyszczania organizmu ze:

  • szkodliwych bakterii
  • i pasożytów

Jest to produkt, który posiada właściwości owadobójcze i jednocześnie nietoksyczne dla zwierząt i ludzi. Warto wspomnieć, że krzemionka to cenny budulec, dla takich narządów jak mózg, serce, wątroba, śledziona, trzustka, a także włosów, skóry i paznokci. Dla zachowania optymalnego zdrowia człowiek powinien dostarczać około 50 miligramów krzemionki. Diatomit pozwala na naturalne oczyszczenie organizmu. Pozwala pozbyć się z organizmu  złogów pokarmowych i pozostałości po przyjmowaniu lekarstw, a jednocześnie pomoże pozbyć się z organizmu takich szkodliwych patogenów jak bakterie, wirusy, pasożyty, pestycydy czy metale ciężkie.

Produkt ten zdecydowanie poprawia wygląd paznokci(wzmacniając jednocześnie ich twardość), skutecznie zapobiega próchnicy i wzmacnia szkliwo, wpływa pozytywnie na elastyczność skóry, jest pomocnikiem w walce z cellulitem. Dodatkowo sprzyja zdrowemu wzrostowi włosów i zapewnia im połysk. Ponadto sprzyja procesowi odchudzania poprzez kontrolowanie apetytu, zapobiega przedwczesnemu starzeniu się i wpływa na młody wygląd.

Stosowanie ziemi okrzemkowej powinno być dostosowane do indywidualnych wymagań organizmu i przyjmuje się, że dzienna dawka ziemi okrzemkowej nie może przekroczyć 1% wagi jedzonych w ciągu całego dnia posiłków. Złuszczanie naskórka za pomocą ziemi okrzemkowej pozwala na utrzymanie skóry w dobrej kondycji, odświeżonej i dokładnie oczyszczonej. Spożywcza ziemia okrzemkowa ma postać proszku, który można dodawać do potraw. Zakup tego produktu pomoże nam w pielęgnacji skóry i oczyszczaniu organizmu. Spożywanie diatomitu sprawi, że przejdziemy detoksykację organizmu, obniżymy poziom cholesterolu, uchronimy się przed osteoporozą i wygładzimy skóre, a to tylko jedne z wielu korzyści stosowania ziemi okrzemkowej. Wspomaga także walkę z takimi dolegliwościami jak trądzik, łuszczyca, świąd, ropień, odmrożenia, owrzodzenia i inne zmiany skórne.

Dodaj komentarz