Cordyceps Tiens – niezastąpiony suplement diety skutecznie poprawiający kondycję fizyczną

Cordyceps Tiens to suplement diety określany, jako ,,superżywność”. Jego głównym składnikiem jest grzyb Cordyceps synensis, znany w chińskiej medycynie od kilku tysięcy lat. Występuje w specyficznym klimacie, można spotkać go tylko i wyłącznie na obszarze Himalajów na wysokościach od 3000 do 5000 metrów n.p.m.

Cordyceps powszechnie nazywany jest ,,talizmanem” lub ,,cudownym lekiem”. Wiele osób spolszcza jego nazwę i określa go, jako Kordyceps. Posiada niezastąpione właściwości, które korzystnie wpływają na poprawę kondycji fizycznej oraz przeciwdziałają procesom starzenia.

Skąd wywodzi się  Cordyceps Tiens?

Cordyceps Tiens stworzony został na bazie grzyba Cordyceps synensis, który bardzo rzadko występuje w naturze. Jego ,,nadprzyrodzone” siły zostały zauważone około 1500 lat temu przez himalajskich pasterzy. Podczas codziennego wypasu trzody pasterze dostrzegli, że zwierzęta po spożyciu grzybka stają się bardziej żywotne i mają lepszą kondycję. Jednak oficjalna informacja o właściwościach zdrowotnych Cordyceps synensis rozeszła się po świecie dopiero w 1993 roku podczas zawodów w Pekinie, kiedy to chińskie biegaczki pobiły rekordy na 10, 15 oraz 30 kilometrów. Niezwykłe osiągnięcie biegaczek sprawiło, że kadra zaczęła podejrzewać trenera o stosowanie dopingu. Został zmuszony do przyznania się i publicznie oświadczył, że za sukcesem stoi wywar z Kordycepsu oraz intensywne wysokogórskie treningi.

Właściwości zdrowotne Cordyceps synensis

Początkowo grzyb Cordyceps synensis zabierano i  wykorzystywano, jako środek przeciwdziałający starzeniu i poprawiający formę. Ze względu na wysoką cenę oraz trudną dostępność najczęściej był rezerwowany przez arystokrację.

Obecnie grzyb Cordyceps synensis można spotkać na obszarach trawiastych w północnej strefie Yunnan w okresie letnim. Zarodniki grzyba mają wielkość małego palca i to właśnie one zawierają najcenniejsze lejkowate grzyby. Koszt zakupu grzybków osiąga nawet 10 000 USD za kilogram. Wśród najważniejszych właściwości zdrowotnych grzyba znajdziemy:

  •       działanie rewitalizujące
  •       przeciwdziałanie starzeniu organizmu i demencji starczej
  •       poprawa kondycji fizycznej
  •       dostarczanie energii i sił

Cordyceps synensis, jako suplement diety o nazwie Cordyceps Tiens

Cordyceps Tiens jest uznany za  „superżywność”, która znacząco poprawia zdrowie i może być dodawana do każdej diety. Spożywają go osoby mięsożerne i wegetarianie (hodowla grzyba na ryżu), jednym odstępstwem są kobiety w ciąży oraz karmiące piersią.

Suplement diety Cordyceps Tiens produkowany jest przez renomowaną firmę TIENS za pomocą specjalistycznego i zaawansowanego procesu. Grzyb przechodzi przez fermentację, odparowanie i oczyszczanie, następnie mielony jest na proszek i pakowany do kapsułek.

W składzie preparatu oprócz grzybni kordicepsu, znajdują się również witaminy E, C, B1,B2, B12, beta karoten, cynk, selen, magnez, żelazo, potas oraz Kordycepina, kwas Cordyceptic i polisacharydy immunomodulujące.

Dodaj komentarz