Catering dietetyczny – sprawdzamy na czym polega

W ostatnim czasie obserwując różne grupy społeczne można zauważyć, że nastąpiła moda na zdrowe odżywianie. Nie ma wątpliwości, że jest to trend, który należy popierać i wdrażać we własne życie. W zgodzie z nim rozwijają się także firmy cateringowe, które przyciągają klientów nowymi rozwiązaniami. Jednym z nich jest dieta pudełkowa, która dość szybko zdobyła prawdziwe rzesze fanów.

Dieta pudełkowa – podstawowe założenia

Dieta pudełkowa opiera się na zasadzie: klient zamawia, firma realizuje. Zagłębiając się nieco w temat należy zwrócić uwagę na kilka elementów tego zamówienia. Na początek zagadnienie dla większości zainteresowanych osób najważniejsze, czyli skład przygotowywanych posiłków. Większość firm posiada kilka opcji, które może przedstawić swoim klientom. Dysponują zazwyczaj dietą wegetariańską, wegańską, pozbawioną dodatku ryb, a także taką nazwijmy to normalną/optymalną. Dodatkowo dają możliwość modyfikacji wybranych rozwiązań o np. odjęcie ze składu produktów uczulających. Co więcej, zainteresowany może wybrać ile posiłków dziennie chce otrzymywać.

Zalety cateringu dietetycznego

Niewątpliwie w przypadku diety pudełkowej można mówić o całej gamie zalet. Po pierwsze jest to rozwiązanie, które oszczędza czas. Jak? Mianowicie osoba, która się na nie zdecyduje nie musi już tracić czasu na robienie zakupów spożywczych, obmyślanie menu, a także przygotowywanie posiłków. Ona musi je tylko podgrzać i zjeść o wyznaczonej porze, a to jest już raczej przyjemnością niż uciążliwym obowiązkiem. Tak więc można zapomnieć o wcześniejszym wstawaniu, czy szykowaniu obiadu tuż po wejściu do domu po pracy. Dieta pudełkowa sprawia więc, że życie staje się znacznie wygodniejsze. Drugim plusem, który doceni szczególnie organizm jest zbilansowany skład dostarczanych posiłków. Odpowiednie ilości witamin, minerałów, węglowodanów, białek, czy tłuszczy wpłyną na prawidłowe funkcjonowanie w ciągu dnia. Jeśli zamawiający uwzględni w swoich rozmowach z firmą cateringową rodzaj uprawianej lub planowanej aktywności fizycznej to będzie miał pewność, że starczy mu energii także na nią. Wszystko to dzięki zwiększonej kaloryczności posiłków, która jest niezbędna przy wysiłku fizycznym. Kolejną zaletą jest wypracowywanie zdrowych nawyków żywieniowych, które zaczną się pojawiać wraz ze stosowaniem diety pudełkowej. Mowa tutaj o regularnych odstępach zachowanymi między posiłkami (3-4h), jedzeniu owoców i warzyw, nawadnianiu organizmu, a także nie podjadaniu niezdrowych przekąsek.

Patrząc na powyższe informacje, raczej nikt nie powinien mieć wątpliwości, że catering dietetyczny jest dla człowieka dobrym rozwiązaniem. Zwłaszcza jeśli ten samodzielnie nie jest w stanie ułożyć sobie zbilansowanej diety. Właśnie dlatego powstają firmy takie jak https://www.eatzone.pl/, które robią to za zamawiającego. By wyjść mu naprzeciw tworzą różne warianty stosowanych produktów, a także wyznaczają rozmaite czasy trwania podpisywanych umów. Wszystko to po to, by klient miał szansę zmodyfikować swoje zamówienie po okresie testowym.

Dodaj komentarz