Catering dietetyczny – co warto o nim wiedzieć?

Catering dietetyczny jest idealnym rozwiązaniem dla osób, które chcą się zdrowo odżywiać, zgubić zbędne kilogramy oraz zapracowanych, niemających czasu na samodzielne przygotowanie posiłków. Codziennie menu składa się z 5 dań, odpowiednio zbilansowanych. Jedzenie dostarczane jest w wygodnych pojemnikach do domu klienta, biura czy uczelni.

Czym jest catering dietetyczny?

Catering dietetyczny, zwany także dietą pudełkową lub dietą z dowozem, to nic innego, jak codzienne dostarczenie klientowi gotowych, oddzielnie zapakowanych posiłków, pod wskazany przez niego adres. Menu jest komponowane na cały tydzień. Każdego dnia przywożone są inne dania, dostosowane do indywidualnych potrzeb, zbilansowane i zgodne z zasadami zdrowego żywienia. Istnieje możliwość zamówienia posiłków z określoną ilością kalorii, tudzież niezawierających składników, które klienta uczulają, których nie lubi/nie toleruje. Firmy cateringowe oferują m.in. diety:

 • odchudzające,
 • odmładzające,
 • regenerujące,
 • wegetariańskie,

Jak zamówić dietę z dowozem?

Złożenie zamówienia na catering dietetyczny jest bardzo proste. Wystarczy najpierw wybrać firmę, która będzie go dostarczać, a następnie wskazać rodzaj diety, którym jest się zainteresowanym. Swoje preferencje można określić poprzez wypełnienie formularza na stronie internetowej, gdzie zaznaczyć należy opcje żywieniowe, formę diety i produkty, jakich klient nie chciałby spożywać, bądź których nie może jeść. Istnieje także możliwość telefonicznego zamówienia diety pudełkowej, podczas rozmowy z konsultantem. Płatność dokonywana jest metodą tradycyjną, zwykłych przelewem lub szybką płatnością online.

Zalety cateringu dietetycznego

 • świetna alternatywa dla osób, które nie mają czasu na przygotowanie odpowiednio zbilansowanych, zdrowych i smacznych posiłków,
 • dania dostarczają wszystkich potrzebnych składników odżywczych, z ilością kalorii dopasowaną do klienta,
 • 5 gotowych posiłków (śniadanie, II śniadanie, obiad, podwieczorek, kolacja) zgodnych z zasadami zdrowego żywienia,
 • stałe pory jedzenia. Zazwyczaj wraz z cateringiem dietetycznym klient otrzymuje spis norm zdrowego odżywiania się,
 • dania lekkostrawne, przygotowane z owoców, warzywa, produktów pełnowartościowych, bogatych w witaminy i błonnik,
 • zamówienia dostosowane do klienta, np. dieta wegetariańska z rybami lub bez, dieta dla diabetyków, czy bez laktozy. Posiłki dobrze skomponowane, z niezbędną, dzienną ilością potrzebnych składników,
 • zestawy z jedzeniem dostarczane w jednorazowych pojemnikach, które można podgrzewać w mikrofali. Przewożone w specjalnych transportach chłodniczych. Dowożone do klienta pod wskazany adres i o omówionej godzinie.

Dodaj komentarz